Příběh jednoho vojáka..

30. března 2009 v 20:11 | Jay Jay |  Příběhy
Kontáááákt !!!
Skara ,šikmouši útočí na základnu. Helma...flinta...bandoš...střepinovka. A rychle na svoje místo do zákopu. Už nás je vzhůru celkem dost ,ale charlie stihl dobýt jednu z pozorovatelen.Ale teď hlavně odrazit hlavní nápor. Jdu do hlavního bunkuru. RTO už zavolal jednotky Mike force ,ale ti dorazí nejdříve za půl hodiny... Rychle alespoň ještě podporu "puff the magic dragon". Velitel už dorazil do bunkru. Vracím se tedy pomoct do perimetru.

Konečně jsem zahlídl skupinku těch hajzlů...Zamířím ,dávka...šestnáctka se mi klepe v rukou...zásobník je skoro ihned fuč.Házím ho tedy na hromadu za mnou a hnedka další... "vrrrrrr" á zásah. Vše se děje strašně rychle.

Frontální útok ,šikmouši se dostali až do perimetru. Jeden s již rozbitou hlavou mě chytl pod krkem. Mlátím do něj helmou ,ale stále drží. V tom ho najednou někdo zkopne a zastřelí... Co to pode mnou sakra...Á odpalování claymor. Rychle je všechny mačkám. Obrovské výbuchy...prach a nářek. I trubka ztichla. Všude ticho. Sténání již ani nevnímám. Všímám si rudé skvrny na blůze...Jen škrábnutí naštěstí.

Druhá vlna. Nemůžu najít pušku...Sedám si do kouta a začínám se modlit. Z nebe se však nečekaně spustí proudy olova. Jakoby spojovaly letadlo se zemí. Slavná C47 "puff the magic dragon" spustil svojí muziku zkázy.Celá vlna skončila katastrofálně. Těch pár posledních se otočilo a začalo utíkat...

Jako odplatu posílají minometné granáty ,naštěstí dopoadají daleko od cíle. Vzadu za sebou uprostřed základny slyším jak vystupují MSF z vrtulníků ,do kterých jsou nakládáni zranění.

I pro mě přicházejí dva zdravotníci a táhnou mě do jiného krytu. Najednou takový věrně známý zvuk "vzzzzz...cink!" Kulka ! Zdravotníci mě rychle odtahují ,naštěstí to jsou nejspíše již zkušení chlapíci. To mi scházelo sniper... "Plesk!" ÁÁÁ tak přece mě dotstal had jeden... Ubývají mi síly a zdravotníci kteří mě i přesto snaží přivést zpět k životu mají plné ruce práce. Vzpomínám na celý svůj život...

Probírám se v nemocnici v Japonsku. Jsem naživu ! Těm zdravotníkům jsem nesmírně vděčný. Jen tak znát jejich jména. Snad k nim bude život milosrdný za to co dělají a přežijí tuto nesmyslonou válku...zasloží si to.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama