Význam

13. dubna 2009 v 17:06 | Jay Jay |  My a lidé kolem nás...
Když se zamyslím nad smyslem učení ,tak se mi zdá že se učíme i dost nedůležitých a pro nás nevyužitelných věcí. Bez nich by se dalo určitě lépe naučit to co budem opravdu potřebovat.

Třeba v matematice. Je důležitá. Ale od střední školy se v ní učí jen "blbosti". Někoho bavilo hrát si s čísly a přicházel na další a další způsoby počítání. Jenže ho to bavilo ! Učitelé to "cpou" žákům ,kteří to jednak nevyužijí a nechápou to ,k čemu to je.

Čeština. Důležité věci se dozvíme také pouze na ZŠ. Na střední se učí skoro výhradně Literatura a trocha slohu. ... Přitom celkem zbytečně.

Čtu ,ano čtu a hodně. Ale potřebuji k tomu znát roky kdy žil autor ,zda to byl katolík ,nebo protestant ?! Blbosti. Knihy jsou důležitým zdrojem informací. Ale to co čteme by nás mělo bavit. Nesnáším lidi co nadávají na knihy. Bohužel třeba i na Lide.cz je to velmi časté... Kolonka "nejoblíbenější kniha" je často zaplněna blbostí typu knihy jsou na ***** ,nečtu je. Mám k nim odpor. Hnusí se mi už to ,že to vůbec dokáží napsat.

Pak další a další předměty. Kdyby jsme se učili to ,co budem opravdu potřebovat tak by jsme se učili možná tak polovinu z toho co se učíme nyní...

Zdravý rozum mizí ze světa opravdu velmi rychle.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama