Květen 2009

Tak co ? ,chci chi chi

27. května 2009 v 12:23 | Jay Jay |  Historie ,naivita a omáčka
Musím se rozhodnout.

Ne ne ne ,se "sestřičkou" to asi nemůže vyjít. Přije mi až absurdní mít se tak rádi rozumět si ,ale prostě to nemůže vyjít.

Darryl včera jen zavadil o to že holky prostě poznává přes inzeráty...co kdybych to taky zkusil ? Hledat...jako von.

Asi to fakt uskutečním.

Nechci už mít tuhle nejistotu.

Jo ,hezký to je. Mám to strašně rád. Ale k čemu to když to prostě nevyjde.

Proč se musím rozhodnout ? Protože mi zbývaj dva roky co budu tady. Pak chci do armády...a snad tam i zemřít. Nevím proč se vracet zpátky.Ještě...chci. Cožeto je ?
Toužím.doslova toužím po tom zase vidět kluky od MSF. NIC lepšího než ty vejkendy s něma neznám. Jakoby vás furt něco táhlo tam...za něma. Pro to teďka žiju...abych mohl vidět kluky zase. Nedá se totiž ani říct koho tam mám nejradši. Všechny je maximálně žeru.

Jo ,píšu tady o trenálech. Ale tam prostě nejni Lin ,Shifty a nikdo prostě. To je "jen" taková náhražka. Upínám se tam na Le Quanga a Hoaie. Hoai mi tak něják přirost k srdci. Nejvíc. A navíc je už taky Mike ,takže se mnou bude aj na bělej. A bez Le Quanga...to by nebylo vončo. Ty jeho kecy. A přitom vím že se na něj mohu 100% spolehnout...beze zbytku.

Jo ,je tam víc lidí. Ale ty beru prostě jako kámoše. Co budu povídat , s Truongem už to není to co bejvalo. Ale i tak...silvestr bez něj bych si nedovedl představit. Bez něj by byla prostě nuda.
Taky Robin...no tak negr. Spíš je zvláštní. Nevím pořádně co si o něm myslet. Ale jó ,ne posledním trenálu co byl si u mě významě šplhl. A ještě Cu Cuong. Toho prostě neznám. Nemám o něm obrázek a nechci si ho pouštět moc blízko...dlouho si už nikoho nepuštím hnedka blízko...vím jak to pak bolí když zradí. A nevím... To že je to kluk sestřičky mi nevadí... Prostě neznám. A možná si říkám že ani nechci pořádně znát.

Moje rodina je totiž MSF. To tam to miluju. Tady jsou všicí mladí a nemůžu s něma prostě mluvit jak s 20ti letým..

Zase...znovu? Né tak blbej přece...možná ale jo.

27. května 2009 v 11:56 | Jay Jay |  Historie ,naivita a omáčka
Potřebuju se zase vypsat...
Byl jsem včera se "sestřičkou". Popovídat ,projít se a tak.

Je to tak super když si s někým tak rozumíte...Jsem tak rád. Jsem rád že je i tak správně "ukecaná". Protože já sám bych toho moc nenamluvil. Baví mě poslouchat jí. Pak se o něčem spolu bavit. Vypovídat se.

Prostě nádherný dvě hodinky. Pak ještě na chvíli jsem seděli na poli...je to tam moc hezký.

Pak ještě doma jsme spolu povídali na icq...no a pak pár vět...a jakobych v tom byl zase.

Jenže...nevím jestli má cenu zase v něco doufat. O něco se snažit.

Nevím jestli jí mám všechno říct když jsme spolu venku...
Tolik otázek a skoro žádný odpovědi.

Asi se rozhodnu.Budu muset.

"za dvacet let budeme litovat spíše věcí ,které jsme udělali ,než věcí ,které jsme neudělali"

Vzpomínky

26. května 2009 v 20:09 | Jay Jay |  My a lidé kolem nás...
Mám jich tolik...ať už jsou to ty co bych chtěl prožívat stále a stále dokola ,nebo ty ke kterým bych se nerad vracel...

Rád si pak někdy promítám v hlavě ty zážitky který se mi líběj... Někdy mě k tomu donutí i nějáký věci jen...

Třeba teď když to píšu mi tu leží klobouček tigerovej. Když si vzpomenu co se mnou prodělal...že si pamatuje Písek...procházky...běhání.

A pak ty věci ,který sám chci mít jako "talismany"... Třeba náramek. Nebo cojávím co.
Jakobych po některých věcech skoro žádal aby mě vrátily do doby ve který se mi tak líbilo.

Dívám se tu do minulosti. Jak jsem byl šťastný ,ale i smutný.

Nedávno mě z toho "přemýšlení a snění" vlastně vytrhlo pár řádků...jakoby vás někdo vzal a profackoval. Úplně vás hodil zpátky do reality. Něco jakoby mi říkalo "Máš smůlu chlapče...nic víc...nic míň. Tak se už sakra prober a přestaň tu myslet že by mohlo bejt to a to..."

kecání...tlachárna.prostě.. icq

25. května 2009 v 21:41 | Jay Jay |  My a lidé kolem nás...
Snad všichni znají tenhle program. Tohle "spojení se světem".

Možná je to proto že i introverti jako já si tam mohou normálně popovídat. Máme tam kamarády ,nepřátele...skoro celej náš svět lidí ,kteří nás obklopují.

Dřív jsem to ani tak nemusel...bylo tam pár lidí ,někteří jen z nutnosti. Až postupně to získávalo na podstatě.

Teď už si nedovedu představit že bych tam týden třeba nebyl. Pokecám s Darrylem. Rozebereme jak říká jeho problémy...pak JEHO myšlenky a JEHO plány. Plně spokojen pak prožívám zbytek dne.
Se "sestřičkou"...to je vždycky moc hezký. Pozvedne se nálada ,proberou se problémy...

S kým ještě pokecám ?
...najednou zjišťuju že je to tolik lidí...Truong ,Hoai ,Le Quang ,Zajda ,Luke ,...

No a v cíli jen zjišťujem že u toho sedíme už hodinu a je to jako pár minut.
Protože ve společnosti někoho s kým se máme dobře ten čas prostě letí.

25.května

25. května 2009 v 20:14 | Jay Jay |  Historie ,naivita a omáčka
Tak něják nálada napsat co jsem neska dělal...

Jsou maturity do školy jsme šli jen na dvě hodiny. Kolem desátý už jsem byl doma.
Chvilku jsem byl na icq. Pak jsem šel na preventivní prohlídku...

Tam jsem zjistil že mám něják citlivý oči. Doktorka ode mě odešla s tou tabulí s písmenama co nejdál. A divila se jaktože tak dobře vidím. Půl hodiny mě tam študýrovala. Přišlo se na to že mám něják citlivý voči. Vidím ostře a daleko ,ale vadí jim sluníčko... No co ,doteď jsem to přežil ,nic se nezmění...

Cestou dom páč bylo fakt hezky jsem se prošel až na borovinku...popřemejšlel si. A šel zase dom.

Tam mi nezbývalo než se chopit vysavače a smetáku. Pak si taťka vymyslel že půjdu na strom ořezat suchý větve. Nu což...půl hodinky jsem po něm lezl jak vopica a řezal a řezal. Pak to shrabal nandal do kotouče a podvezl na hromadu. Tím to ale nekončilo...našlo se ještě dříví. Že bude zejtra pršet. To obnášelo vozit/nosit/skládat dřív... po hodině jsem měl konečně volno. Mrtvej...

Teď tu sedím čtu poslouchám píšu a kecám na icq.

Stereotyp...

23-24.května

25. května 2009 v 20:04 | Jay Jay |  Historie ,naivita a omáčka
Zase na dva dny v lese. Oproti minule celkem horší.
Jen 30km. Ale něco se užilo ,to joo.

Štve mě že při brodění řeky (jihlavy) jsem byl mokrej od bot po klobouček. Včetně báglu mobilu peněženky a vůbec všeho... Musel jsem zahodit moje zápisky :( to je to co mě na tom štve nejvíc...

Něco jsme prošli (byli jsme na čeřínku) ,něco užili. Šlus ,ende.

Ty články mě ale štvou. Hodně štvou.
Jo a u mobilu mi nefunguje podsvícení...

20.května

21. května 2009 v 17:41 | Jay Jay |  Historie ,naivita a omáčka
Někdy si tak přemýšlím ,zda má člověk bojovat o něco co je téměř mimo jeho možnosti. Teď je to takový...jakoby tu něco scházelo. Ale no nevím...

Taky další dost složitá věc. Ale ta se týká koníčku. Nic životně důležitýho...naštěstí.Přesto mě to trápí. A jinak...jinak je všechno relativně v klidu.

Vypadá to na naději...že se vrátím do "normálního" stavu. Že bych opět mohl normálně přemýlet. Jen nyní zas o něco zkušenější. Snad se povede...uvidíme.

Nálada...

21. května 2009 v 17:36 | Jay Jay |  Historie ,naivita a omáčka
Tak ,jako se střídají roční období ,tak se u lidí střídá nálada. U někoho rychle ,bez varování. U jiných zase pomalu a postupně.

Mohu říci ,že patřím do té druhé skupiny. A teď skončilo období smutna. Většinou se to měnilo i celý týden a postupně...ale teď je to přesně za 3 dny.

Vypíšu si sem důvody... Překvapilo mě to...a jako u všeho si to teda napíšu a budu nad tím přemejšlet. Především to asi bude tím tréningem o vejkendu. Jak napsal kámoš (Hoai) "Tahle čtyřka prostě dokáže dohromady všechno. "

Už to kolik jsme ušli ,jakým způsobem jsme se zlepšili. Tenhle trenál "stmelil" malou skupinku ,ale zase nakřupl ostatní. Až teď mi dochází ,co mi poslední dobou na těch trenálech tolik chybělo...bylo to vyčerpání a pocit z dobře odvedený práce. Jenže zase Nguyen to bere jinak. Bere to asi prostě ajko zábavu. Jde asi do lesa s tím ,že užije srandu...jen srandu. Přijde mi to tak. Já od toho očekávám adrenalin...námahu...prostě napodobení tý jednotky ,jejíž název neseme. Po tomhle trenálu by každýmu došlo ,co zažívali příslušníci těchto jednotek.

Byl jsem fyzicky na dně. Ale ušel jsem to. Zatížen téměř jak v reálu. To tohle mě pozvedlo úplně nejvíc náladu. Samozřejmě i ty drobnosti...BAR pásek...koreák obal. Taky "sestřička" ,ale to nejni maličkost...nikdy.

Ve škole si to dávám...Už 3 měsíce jsem nedostal horší známku jak dvojku. Proč ? Protože za trojku by mi taťka dal zaracha a zabavil výstroj. Ten nejhorší trest pro mě snad..

Období optimismu je tu zase...konečně.

16.-17.května

18. května 2009 v 15:38 | Jay Jay |  Historie ,naivita a omáčka
Tak tohle byl trenál s velkým T.

Pomalu začínáme aj s výcvikem natvrdo. Tentokrát "přípravka" na další vejkend.
Narychlo to shrnu :

-jeden a půl dne
-stále potichu
-ve skupině 4 lidí
-všechno potřebné na zádech
-celkem asi 21kg věciček na sobě
-od rána do večera v mokru
-pochod za deště i slunce
-orientace dle mapy...výcvik
-asi 35km pochodu patrolou (tj.co nejpotišeji ,žádný cesty ,stále v terénu)
-3 hodiny spánku
-pochod v noci

Nejvíc spokojen. Nejvíc zážitek. Nejvíc mokro. Nejvic SOG !

Fyzička

15. května 2009 v 12:52 | Jay Jay |  Historie ,naivita a omáčka
Jak na sobě stále praktikuji fyzičky tak se to opravdu dosti silně projevuje. Každej večer běhám. Pak doma ještě posilování.

Za ty dva tejdny je to prostě ouplně šílený zlepšení...To co jsem nedávno běhal za 18minut mám teď za 11. A je to v podstatě za nic. Jen si večer pročistím hlavu...proběhnu se a doma chvilku cvičím.

Proč to sem píšu ? Protože jsem z toho šťastnej že se mi konečně zase něco povedlo...ouplně nejvíc šťastnej. :-)Postupně se chci vytlačit něják na úroveň ,abych mohl tahat B.A.R. ,kterej má úctyhodnejch 8 kg + příslušenství...