Ostře sledovaný klid - 1.part

17. října 2009 v 18:26 | Jay Jay |  Historie ,naivita a omáčka
Neděle druhého týdne..

Co se týče tohoto řekněme "výletu" ,mám smíšené pocity. S lidmi co tu jsou si zatím nemám moc co říct. Poslouchat historky z kalby po chvilce omrzí... Já sám se nsažím jim o sobě prozatím moc neříkat. Nechci je poznat prozatím. A nechci aby oni mě poznali...taktéž prozatím. Vlastně je to pohodová partička ,všichni kecaj o hloupostech ,nadávaj na zimu ,učitelka se diví jak můžu bejt jen v tričku a já...dělám co je mi nejbližší...mlčím ,naslouchám a těším se na večer.
Sem tam prohodím pár slov s někým ,komu stále nedošlo ,že nejsem mluvka.

Večery...jsou však vyjímkou. Není to tím ,že bych se změnil. Je to tím ,že znají mojí slabinu...kterou jsem si oblíbil. A to nalejt do mě pivo. Několikrát (popravdě každý večer) se jim to povedlo. Pak se mi tak něják rozváže jazyk.A tak ví v podstatě vše ,co jsem říct nechtěl..o sobě.

Mimochodem právě sedím na plný lodi zády k nějákýmu zámku. Přitom mi tu před očima probíhá nádherná scenérie hor obklopující Dunaj. Nevím ,co je tak nádhernýho na zámku z jehož ochozu padaj chcanky jakéhosi opilce.,. To hlavní...Země jako taková... všem probíhá za zády ,zády k bleskům jejich fotoaparátů a zvídavých pohledů. Nádherné listnaté lesy pokrývající majestátné pohoří s nádhernou siluetou. Sem tam malebné údolíčko ,jehož dnem protéká říčka. A všichni stále sledují ten odpornej hrad ,který právě ze srdce nenávidím.

A Rakousko jako takové...I když nejsem zastáncem hromadných charakteristik celých národů ,tak zde se tomu zřejmě nevyhnu. Do očí bijící čistota a pořádek. Když si zaparlkujete kolo ,tak si můžete být jisti ,že tam bude i za týden. Žádné krádeže..nikde.
Na zdejší škole má hodina 50 minut..přestávky pětiminutový a to jen každé dvě hodiny. Denně 8-10 hodin včetně soboty.
K tomu naprostý klid ve vyučování...jiná země.

Člověk se nestačí divit ,jak nádherný je pak život. Mám sto chutí jít do zdejších kopců s klukama v zeleným. Daleko ode všeho. Je to vlastně momentálně stesk...


pokračování příště ,teď jdu s kámošema ven :D
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama