Just a...

26. října 2012 v 13:59 | Jay Jay |  Přepisy
Jedná se jen o pár vět sepsaných v opilosti. Nevím ,jestli jim vážně věřím. Zato začínám věřit ,že ve správné chvíli opilostí depresí a jiných vlivů se mi píše a přemýšlí líp ,než za střízlivosti. Jen doufám ,že ze mně tenhle poznatek neudělá alkoholika v pravém slova smyslu.

Jediná pravda ,kterou lze nalézt je ralativní chvilková myšlenka ,která díky hromadě zkonzumovaných drog vyleze napovrch.
Člověk jí nechce věřit ,dokud na to není připraven...a připraven není nikdy.

Uvěřit sám sobě je ta nejtěžší věc ,kterou má každý před sebou.
Ve chvíli ,kdy uvěří se před ním otevírá další otevřený prostor ,ve kterém opět tápe ,jako slepec.
Naštěstí máme stupidní ,ale funkční city ,které zběsile řvou před tím ,než se člověk zřítí do propasti. (propast je fajn v tom ,že nic víc se řešit nemusí. Člověk tam spadne a má pohodlnej život do smrti - ale kdo by to chtěl ?!)

Mozek mi funguje někde jinde. Měl bych se vypnout.

Mám pocit ,že jsem všechno možný ,jen né já sám samotnej. V tom je ta blbost a geniálnost najednou.

-každej je jednoduchej ,dokud se nenapije - myslím. Po napití ve chvíli ,kdy každej rozebírá všechno okolo se z prasat stávaj gantelmeni a z toho ostatního...nevím.
Někteří z nás pijí vážně proto ,že se pak cítí lépe (možná jsem budoucí alkoholik ,ale spokojenej (!) ) a chápou věci ,které by jim jinak ani zdaleka nedošli. Je to fajn pocit chápat hromadu věcí a ráno si to pamatovat ,ale je ještě lepší pocit nic z toho si nepamatovat a ráno se probrat bez starostí. Bez jakýkoliv vzpomíky na minulost ,současnost ,nebo snad (nedej bože budoucnost).
Ale jelikož (asi) stále existují tupci ,kteří toto neprohlídnou (nebo prohlídnou ,ale nevěří tomu) ,stále všichni tito alkoholici chtějí vědět víc a víc o sobě samém ,tak je to stále motivuje dostávat se do jiných a jiných stádií "rozkladu".
Až ve chvíli ,kdy se má osobnost rozložila na jednotlivé součástky a šrouby jsem byl schopen pochopit proč tu jsem a co tu dělám. Což považuji nyní za věc ,díky ní tu stále jsem.
Jsou to magořiny a jedinej ,kdo to dokázal poměrně dobře popsat byl Honoré´d Balzac.
Kterej taky musel žrát houbičky ,kudy chodil ,jinak si to nedokážu představit.
To jsou části lidské mysli ,kam se vážně zdravej člověk bez drog nemá šanci dostat. ...

Miluju opilost díky její variabilnosti. V určitý náladě bych si povídal s kýmkoliv a v určitý náladě rád píšu deník. Mám rád ,když díky různý směsici nálad ,zvuků ,vlivů a celkovýmu okolí mám náladu ,která něco vzdáleně připomíná a přitom je stále dokonale originální.
Určitý chvíle a pocity jsou - jako když člověk otevře kapotu od auta a začne chápat co se vlastně děje. Tak něják já beru život ,věci okolo a všechno ostatní ,co je důležitější ,než rozvázaná tkanička. A k tomu všemu stačilo pár let šikany ,jeden drogovej večírek a pár chvil ticha.
Občas mě samotnýho udivuje co za zvláštní druh člověka dokáže vyrůst...
Ať už to jsou vážně blázni (kteří bývají snad chytřejší ,než 90% populace) ,nebo prostě jen ti ,co to dokáží skrýt. (ti ,kterým by se dalo říkat opravdoví pokrytci ,jenže to je v dnešní společnosti již rezervováno jinými ,o hromadu jednodušími jednotlivci ,kteří mají nezaslouženou pozornost.)
Blázen je šíleně relativní pojem.
Doufám ,že nepatřím za zdi léčebny ,v hlavě si vždycky věci srovnávám sám.
Otázkou je ,zda se ptám správně.
Jestli bych se neměl ptát ,jestli je "systém" státu správný ,když zavírá jedince ,kteří mají v podstatě říci čtyřikrát více co říci ,než ostatní jedinci ,kteří s kamenným výrazem dělají 12ctky ve fabrice a ani nehnou brvou.
Mám rád svoje bláznivý pochody. Když si je čtu zpětně ,tak mi dochází dost věcí.


Tohle je jeden z typů zápisků ,který mi mají co říct. Bohužel ,když se varcím domů v Jihlavě ,tak mi obyčejně stačí i jakýkoliv časopis ,kde vpisuju svoje myšlenky mezi řádky a ráno si to buď nepamatuju ,takže to objevím o pár let později ,nebo je to jen směsice nářků ,návalu zlostí a opileckých představ.
 


Komentáře

1 Satan | Web | 26. října 2012 v 14:08 | Reagovat

ZLO TA SLEDUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama